O nás

O NÁS

Privátna galéria / Platforma na podporu súčasného umenia
Collective je výsledkom spoločného úsilia Silvie Kušnírovej a Petra Lukeša, ktorých ako dlhoročných zberateľov spojila láska k umeniu. Peter je úspešný podnikateľ a investor v sektoroch od IT, cez real estate, až po automobilový a herný priemysel.
Silvia Kušnírová je bývalá oceňovaná novinárka, v súčasnosti podnikateľka v oblasti public relations a dlhoročná filantropka, ktorá je aktívna v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem a vyhľadávaná expertka na branding a reputačný manažment.
Spoločná vášeň pre umenie, dlhoročné aktivity v tejto oblasti, ako aj strategické kontakty v umení doma i vo svete priviedli zakladateľov k myšlienke „vrátiť“ časť ich úspechu späť umelcom na Slovensku.
Collective je privátna galéria a platforma na podporu súčasného umenia, ktorú zanietená dvojica aktívne rozvíja. Platforma sa sústreďuje na cielenú podporu vizuálnych umelcov na Slovensku, so zámerom prispieť k snahe dostať Slovensko na svetovú mapu súčasného umenia. Collective je aktívna viacerými spôsobmi – od individuálnej podpory konkrétnych projektov až po spoluorganizovanie najprestížnejšej ceny pre vizuálnych umelcov do 40 rokov na Slovensku – Ceny Oskára Čepana (www.oskarcepan.sk)

OUR MISSION

Keď sa filantropia a podnikanie stretávajú v collectívnom úsilí.

Perspective

Spolupracujeme s talentovanými vizuálnymi tvorcami, ktorým pomáhame profesionálne rásť a etablovať sa na scéne súčasného umenia.

Supportive

Opierajúc sa o skúsenosti renomovaných odborníkov a s využitím našich finančných možností a strategických kontaktov podporujeme súčasných vizuálnych umelcov v ich snahách tvoriť a presadiť sa.

Perceptive

Vnímavo reagujeme na potreby trhu so súčasným umením a zanietene podporujeme rozvoj inšpiratívnej a otvorenej platformy zameranej na výmenu myšlienok. Umenie vnímame ako výnimočnú alternatívnu investíciu a sme aktívni v prepájaní umelcov s investormi a zberateľmi.

KONTAKT

office@collect-ive.com